2D skenovanie a meranie profilu

Skenovanie lineárnym skenerom

Najpresnejšia forma skenovania povrchu a jeho analýzy s presnosťou na tisíciny milimetra. Statické uchytenie skenovacej hlavy s pohyblivým objektom či na lineárnom pojazde, alebo robotickom ramene umožní vytvárať zo skenovaného objektu vysoko presný 3D model, prípadne len analyzovať odchýlky na kontinuálne skenovanom profile.

Profilometria

Primárne najpresnejší spôsob analýzy povrchu je skenovanie profilu a aplikovanie meracích funkcií, ktoré vyhodnotia správne rozmery skenovaného objektu, alebo defekty na povrchu.

3D skenovanie a modelová referencia

3D skenovanie v pohybe

Uvedením skenovaného objektu alebo hlavice skenera do pohybu je možné vytvoriť precízny 3D model a komplexne analyzovať tvar a defekty na povrchu.

3D kamerové aplikácie - kontrola kvality - detekcia škrabancov

3D meranie

Analýza komplexného 3D modelu je vhodná nie len pre lokálnu analýzu tvaru ale aj celkové meranie pozícií a rozmerov celého skenovaného objektu.

Statické 3D skenovanie

Statický 3D skener umožňuje skenovanie objektu bez vzájomného pohybu v presnosti desatín milimetra a tým zjednodušuje celú aplikáciu a šetrí čas skenovania.

3D skenner Photoneo

Robotické skenovanie

Spojenie lineárneho, alebo 3D skenera s dynamikou robotického ramena je možné skenovať aj komplexné objekty polohovaním skenovacieho zariadenia do potrebných pozícií.

Referenčná kontrola s 3D modelom

Výsledok 3D skenovania je 3D model, ktorý je možné následne porovnať s referenčným 3D modelom a určiť vzájomné odchýlky a analyzovať tak presnosť, alebo chybovosť vyhotovenia.

3D kamerové aplikácie - point cloud

Prispôsobenie s ADMIN4.0

Množstvo možností ktoré ponúka technológia 3D skenovania je možné na mieru prispôsobovať s ADMIN4.0.

Viac o riešení #scan

Máte záujem o naše riešenia?

Dohodnite si online konzultáciu!